Mehānikas ģēnijs Niki Lauda


  Filma "Sacīkste" balstīta uz patiesu stāstusacikste lauda hants par konfrontāciju starp diviem Formula-1 braucējiem: Austrijas nevienam nepazistamo Nikiju Laudu un britu braucēju Džeimsu Hantu.

   Sižeta centrā ir 1976. gada Formula-1 sezona. Pasaules čempions 1975. gadā Lauda sezonas sākumā tika uzskatīts par absolūto čempionāta mīļāko, it īpaši pēc tam, kad Emerson Fittipaldi izstājās no McLaren komandas. Fittipaldi vietā tiek uzaicinats daudzsološais Džeims Hants. Lielāko daļu sezonas Lauda atrodas līdera pozīcijā, bet viņa nelaimes gadījums Vācijas Grand Prix koriģē spēka līdzsvaru. Neskatoties uz smagiem galvas apdegumiem, pēc dažām nedēļām Lauda atgriežas pie sava ierastā spēkrata un atgriežoties trasē atkārtoti iesniedz argumentu par titulu. 

   Čempionāta liktenis izšķīrās pēdējā Japānas Grand Prix. Sacīkste sākās ar smagu lietusgāzi, un Lauda, ​​nobraucot divus apļus, brīvprātīgi atkāpās no sacīkstes gandrīz nulles redzamības dēļ, nevēloties mirt pie stūres. Hants, neatlaidīgi turējās līdera pozīcijas līdz pat 61 aplim, kad tiek spiests piecus apļus līdz finišam iebraukt boksos uz riepu maiņu. Atgriezoties viņš paliek piektaja vietā, kas viņam dod cerību iegūt pasaules čempiona titulu. Atlikušo laiku Hantu pārņem Alan Jones un Clay Regazzoni, beidzas trešais un uzvar čempiona titulu ar vienu punktu.

   Pēc pasaules čempiona titula iegūšanas Hants sāk bezrūpīgu dzīvot pa klubiem un apšaubāmās dabas iestādēs, bauda narkotikas un dažādas sievietes, paskaidrojot, ka "dzīve nav vajadzīga bez baudām". Bet Laudu sāk aizraut aviācija.

   Filmas beigās tiek stastits par varoņu nākotni: pēc kāda laika Hants kļūst par televīzijas pārraižu vadītāju, un Lauda atkal kļūst par pasaules čempionu. 1993. gadā 45 gadus veco Hantu piemeklē sirdslēkme. Lejuplādet filmu "Sacīkste" krievu valoda var šeit.

Komentāri (0)  |  2018-11-30 20:40  |  Skatīts: 5956x         Ieteikt draugiem       TweetMe   
- Pievienot komentāru:

Vārds:

Komentārs:

Drošības kods:

Atpakaļ